Ako sa starať o výrobky z merino vlny značky DEVOLD

Ako sa starať o výrobky z merino vlny značky DEVOLD

DEVOLD – výrobky z merino vlny

Správna údržba

Aby boli zachované prírodné vlastnosti merino vlny a oblečenie udržané v čo najlepšom stave, musí sa s ním správne zaobchádzať. Výrobky Devold, označené Total Easy Care môžu byť prané v práčke na program vlna a sušené v sušičke za nízkych teplôt. Pozor, vlnené svetre je potrebné prať v rukách. Vlnené výrobky perte minimálne, až keď sú skutočne znečistené. Výrazne si predĺžite životnosť odevu. Bezpodmienečne vykonávajte údržbu podľa uvedených symbolov na každom odeve.

 

Pracie prostriedky

Používajte výhradne pracie prostriedky určené na vlnu. Bežný prací prostriedok je alkalický, obsahuje enzýmy a tie môžu poškodiť správnu funkciu vlneného vlákna. Na pranie používajte výlučne prací prostriedok Biowash na vlnu s lanolínom. Je to 100% prírodný produkt, neškodlivý voči životnému prostrediu. Biowash je ideálny prací prostriedok pre alergikov a deti.

 

Pranie a skladovanie

Pred praním obráťte prádlo naruby. Nepoužívajte aviváž. Pred prvým nosením odporúčame nové spodné prádlo vyprať. Pri prvom praní perte prádlo prádlo samostatne, alebo s odevmi podobných farieb. Môže dôjsť k uvoľneniu farby a tým k zmene farby oblečenia s iným odtieňom.

 

Merino vlna

Keďže je vlna veľmi jemný prírodný materiál, môže byť napadnutý molami. Preto je vhodné používať pri skladovaní prípravok proti moliam. Bezpodmienečne vykonávajte údržbu odevov podľa uvedených symbolov na každom odeve! Reklamácie sa nevzťahujú na mechanické poškodenie tkaniny užívateľom a na dierky v tkanine, ktoré spôsobili mole.