Kalkulačka Vypočítajte si predbežné splátky

Viazanie FRITSCHI Tecton Carbon 13, 110mm

 • Akcia  Ušetríte: 11.9 % (70,00 €)
 • Doprava zdarma  Doprava zdarma

Pôvodná cena:

589,00 € s dph


Vaša cena:

519,00 s dph

Kalkulačka Vypočítajte si predbežné splátky

Recenzie produktu: FRITSCHI Tecton Carbon 13, 110mm

Celkové hodnotenie:

Popis produktu

Viazanie Fritschi Tecton 13 je určené pre freeriderov, ktorí požadujú nekompromisné jazdné vlastnosti, vysokú bezpečnosť a nízku hmotnosť na výstupy za panenským prašanom mimo zjazdovky. Fritschi Tecton 13 je prvé hrotové viazanie na freeride s bezpečnostnou špičkou a najtuhšou zjazdovou pätou na trhu. Pre všetkých, ktorí hľadajú viazanie na zjazdovku aj šliapanie, ale nechcú robiť kompromisy u faktorov ako je bezpečnosť či tuhosť viazania a jazdné vlastnosti.

Parametre

 • Výrobca FRITSCHI
 • Šírka brzdy 110 mm

VÝHODY PRODUKTU

 • Spoľahlivo a so švajčiarskou presnosťou vypne až v momente pádu, nie pri terénnych nerovnostiach (špička aj päta viazania dokáže absorbovať nárazy vďaka dynamickej elasticite).
 • Vypína cielene aj v režime chôdze – pri zasypaní lavínou, strate rovnováhy pri výstupe či páde počas krátkych zjazdov na pásoch.
 • Tuhá zjazdová päta pre dokonalý prenos síl z nôh do lyží – perfektné zjazdové vlastnosti.
 • Posuvná päta sa prispôsobuje prehnutiu lyže a ty tak využiješ naplno jej potenciál.
 • Možnosť prepnutie z režimu chôdze do režimu zjazdu bez vypínania topánok z viazania.
 • Ovládanie viazania paličkou alebo v obyčajnom pokrčení je bonusom, ktorý spríjemní celodennú túru.

Šliapacie a predsa zjazdové viazanie
Zjazdové viazania sú osvedčené a ich konštrukcia päty je neprekonaná a práve Fritschi Tecton 13 z nich vychádza. Jeho tuhé nerotačné päty bez kĺbu nemajú vôľu a umožňujú priamy prenos síl z lyžiarky do hrany lyže. Tak je dosiahnutá lepšia ovládateľnosť a bezpečnosť pri jazde. Ďalej je lepší prenos síl dosiahnutý aj pomocou:

 • lyžiarka je stlačená čeľusťou päty na veľkej ploche,
 • do inzertov na topánke zapadnú drážky v päte a zvýšia tak bočnú tuhosť viazania,
 • opretím lyžiarky o podložku na päte ,
 • veľkým rozostupom skrutiek,
 • uchytením päty priamo do lyže,
 • veľkou a širokou kontaktnou plochou pod špičkou a pätou.

Päta viazania je pri jazde zaťažovaná 4x väčšou silou ako špička, a preto má Tecton 13 citlivú špičku a tuhú (zjazdovú) pätu. Vďaka presnému prenosu zaťaženia na hranu lyže si naplno užiješ svoju jazdu.

Naozaj tuhá päta pre dokonalý zážitok z jazdy
Lyžiarka sa v päte nepohne ani o milimeter vďaka drážkam Power Rail, ktoré vystupujú z pätky a presne zapadnú do drážok v lyžiarke, určených pre zadné hroty viazania. Takto je lyžiarka zafixovaná vo vertikálnom aj horizontálnom smere a každý tvoj pohyb sa prenáša z lyžiarky do lyže bez straty energie. Vďaka tomu budeš schopný lyže skvele ovládať a mať toľko potrebnú istotu pri jazde. Toto ocení nielen každý dobrý jazdec, ale aj začiatočník, ktorý si na voľný terén ešte len zvyká.

Výborné lyžovanie vďaka aktívnej päte
Aktívna posuvná päta sa pri prehnutí lyže počas jazdy prispôsobuje lyžiarke až o 10 mm a umožňuje plynulé prehnutie lyže po celej dĺžke, čo je nutná vlastnosť viazania pre perfektné lyžovanie. Viazanie, ktoré nemá aktívnu pätu, zamedzí prehnutiu lyže, stuhnutiu stredu a lyža sa prehne len pred a za viazaním, čo výrazne zhoršuje jej jazdné vlastnosti. Fritschi tento problém odstránilo, a preto sa viazanie Tecton 13 skvele hodí aj na celodenné lyžovanie v rezorte.

Najvyššia bezpečnosť pri hrotových viazaniach
Skialpinistické viazanie Fritschi Tecton 13 vychádza z konštrukcie zjazdového viazania, kde sa špička vypína do strán podľa nastavenia vypínacej sily DIN. Vďaka tomu pri rotačných silách presne vypína a nedochádza k torzným zlomeninám. Zdravie a bezpečnosť je hlavnou zásadou, ktorou sa švajčiarsky výrobca Fritschi zaoberá pri vývoji svojich produktov. Bezpečnosť je dôležitejšia ako hmotnosť.

Viazanie vypína, len keď to skutočne potrebuješ
Pri klasických hrotových viazaniach môže ľahko dôjsť k nechcenému vypnutiu pri zjazde, čo môže mať v strmých zjazdoch fatálne následky. Konštrukčné riešenie špičky aj pätky viazania Tecton 13 má dynamickú elasticitu 13 mm resp. 9 mm, čo si inými slovami možno predstaviť ako vôľu na absorbovanie síl vznikajúcich jazdou po nerovnostiach či náhlych nárazoch. Ani pri razantnej jazde na tvrdom či ťažkom snehu nedochádza k nechcenému vypnutiu.

 • Fritschi Tecton 13 nevypne príliš skoro, ale až po prekonaní dráhy 13 mm v bočnom smere v špičke a 9 mm nahor pri päte.
 • Táto dráha je dostatočná na spotrebovanie energie tak, aby sa viazanie nevyplo nechtiac po krátkodobom prekročení nastavenej vypínacej sily DIN – pri skoku alebo náraze na nerovnosť.
 • Viazanie sa vypína do boku aj so špičkou nastavenou na chôdzu – dôležitá vlastnosť pri zasypaní lavínou, strate rovnováhy pri výstupe či pri páde v krátkych zjazdoch na pásoch.
 • Dynamickú elasticitu má viazanie Fritschi Tecton 13 rovnakú ako zjazdové viazanie, ktoré firma Fritschi vyrábala viac ako 30 rokov a dnes toto knowhow používa pri vývoji skialpových viazaní.

Bezpečné a odľahčené freetouringové viazanie
Hmotnosť vybavenia je tiež dôležitá, a preto je viazanie Fritschi Tecton 13 vyrobené z karbónu a sklených vlákien, ktoré teraz dopĺňajú osvedčené moderné polyméry. Od návrhu až po výrobu sa všetko odohráva vo Švajčiarsku. Polyméry vystužené karbónom a sklolaminátom sú ľahšie ako kovové diely a zároveň majú vyššiu pevnosť a životnosť. Nízka hmotnosť je síce veľmi dôležitá, ale značka Fritschi vždy uprednostní bezpečnosť a spoľahlivosť.

Jednoduché zapnutie aj v strmom svahu
Nová generácia Fritschi Tecton 13 má inovovanú designovanú špičku, ktorú “nakopneš” aj na slepo pretože má:

 • dorazy zospodu,
 • dorazy zo strán,
 • doraz na špičku lyžiarky,
 • citlivý spúšťač.

Vďaka tomu je pri zapínaní špička lyžiarky presne navádzaná do správnej pozície – je umiestnená medzi hrotmi a citlivý spúšťač a už pri malom tlaku uvoľní hroty, ktoré presne zapadnú do inzertov v lyžiarke.

Ďalšie kľúčové vlastnosti viazania
Komfortné ovládanie paličkou alebo v pokrčených kolenách – viazanie pohodlne prepneš do stúpacej polohy a nastavíš si podpätník prútikom. Pre prepnutie na zjazd je možné viazanie Fritschi Tecton 13 ovládať len prútikom bez nutnosti ohýbania sa k viazaniu. chôdza zdvihnutím pätky, kedy sa celá päta následne odsunie dozadu. Toto oceníš pri hrebeňových túrach, alebo krátkych pasážach zjazdu v priebehu výstupu, kedy je bezpečnejšie si na pásoch zapnúť pätu do zjazdovej pozície, aby sa do neho nedostal sneh, ktorý by sa mohol utláčať a premeniť na ľad. Preto viazanie funguje spoľahlivo v akomkoľvek snehu a teplote.

 • Prevŕtanie na akékoľvek lyže – Fritschi Tecton 13 má jednoducho vymeniteľné brzdičky (80/ 90/ 100/ 110/ 120mm) a vďaka tomu je možné prevŕtať viazanie na akékoľvek iné lyže.
 • Haršajzny – viazanie je kompatibilné s haršajznammi a pri ich nasadení nie je potrebné vypínať sa z viazania. Viazanie je tiež prispôsobené na použitie bezpečnostného lanka.

Naše prevádzky

KUBICAŠPORT | bicykle

areál KINEKUS, Rosinská cesta 13
Žilina 010 08
 

☛Zobraziť na mape

KUBICAŠPORT | elektrobicykle

Pri celulózke 47
Žilina 010 01
 

☛Zobraziť na mape

KUBICAŠPORT | Liptov

OC Retail Park
Kamenné pole 4704/11
Liptovský Mikuláš 031 01
 

☛Zobraziť na mape